Země živitelka

V červenci jste nás mohli vidět
9.8.2016
V srpnu jste nás mohli vidět
13.9.2016

Země živitelka

20160827_161621

43. ročník mezinárodního agrosalonu Země živitelka se konal od 25. 8. – 30. 8. 2016. Celkový počet vystavovatelů byl 381. Výstava byla pořádána ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem pro místní rozvoj, Agrární komorou a Potravinářskou komorou. Účastnil se také Státní zemědělský a intervenční fond, který na výstavě propagoval značku Regionální potravina. Výstava byla rozdělena tak, že každý den měl své vlastní specifické zaměření:

25. 8.     Den Země živitelky, Den českých pekařů a cukrářů

26. 8.     Den českého venkova

27. 8.     Národní dožínky

29. 8.     Vodohospodářský den

30. 8.     Den zemědělství

Kromě odborného programu byl pro návštěvníky připraven po celou dobu výstavy také bohatý kulturní program. V Pivovarské zahradě hrály především dechové kapely a připraveny byly také zábavné hudební pořady se soutěžemi o ceny.

Letošní Země živitelky se zúčastnili zástupci z 22 těchto zemí: Česká republika, Bělorusko, Čína, Dánsko, Finsko, Francie, Indie, Itálie, Rusko, Spojené království, Švédsko, Irsko, Japonsko, Korea, Lotyšsko, Německo, Norsko, Polsko, Rakousko, Slovensko, Spojené státy a Turecko.

Náš stánek Ryba na talíř jste mohli navštívit v pavilonu T1.

 MAPA

 

Každý den na stánku Ryba na talíř probíhala kuchařská show v 10 a ve 14 hodin s tím, že dopoledne byl vždy realizován blok Kapr nejen na Vánoce a odpoledne Naše ryby stokrát jinak. Ve čtvrtek 25. 8. 2016 jste u nás mohli vidět známé tváře kuchařů Filipa Sajlera a Ondřeje Slaniny z pořadu Kluci v akci. Další zbývající dny vařil šéfkuchař pan Vladimír Tůma a jeho asistentka Maruška. Při každé z show byla podávána také ochutnávka pro veřejnost a o recepty na tato jednoduchá rybí jídla byl zájem skutečně velký.

U našeho stánku byla i možnost vyplnit kvíz a zasoutěžit si tak o hodnotné ceny. Vítěze veřejně losoval náš tým Ryba na talíř každý den v 11 a v 15 hodin. Vítěz dostal vždy knihu RECEPTY ze sladkovodních ryb. Výherce třetího místa dostal náčiní na grilování, druhého pak sadu koření a prvního vakuově baleného pstruha.

Návštěvníci si od nás mohli odnést Rybí minikuchařku do ruky, letáčky o správném skladování sladkovodních ryb, o nutričních vlastnostech a složení masa, a též dále námi vybrané tištěné recepty.

I pro nejmenší návštěvníky byl připravený program. Děti si u nás mohly zasoutěžit formou lovu dřevěných rybiček a odnést si za to od nás drobné dárečky 🙂

Tým Ryba na talíř děkuje všem návštěvníkům a doufáme, že se Vám na našem stánku líbilo 🙂

Navštívit nás můžete i na řadě dalších akcí 🙂 (záložka Akce) Na všechny se srdečně těšíme!